Oman ciąg dalszy

Blog o modzie dla dzieci i nastolatek DwaRazyW


Po upalnym dniu spacer na krótko przed zachodem słońca - wymarzony. Piasek już tak nie parzy w stopy, a słońce nie pali swoimi promieniami. Dalej jest bardzo gorąco. Nie słychać nic. Tylko szum oceanu.
Kolekcja wiosna lato 2016 tropical birds od Nosweet wręcz idealnie wpisuje się w klimat Omanu. Sukienki z printem w palmy jako pierwsze zostały zapakowane do naszych walizek. Ale kolekcja poleciała z nami tak daleko nie ze względu właśnie na ten print, ale przede wszystkim dla bawełny, z której jest wykonana. Nosweet tworzy ubrania w sposób całkowicie naturalny, tu nawet barwniki są pozbawione szkodliwych substancji. Oman - nieodkryty, nieznany i bardzo egzotyczny. To 3000 km bajecznych, piaszczystych plaż, tajemnicza pustynia, surowe łańcuchy górskie, głębokie kaniony i oazy pełne zadziwiająco bujnej roślinności i tryskających źródeł. Krystalicznie czysty ocean kryje bogate ogrody rafy koralowej, wiele gatunków ryb oraz wszechobecne delfiny. Zdumiewający jest kolor wody, który o każdej porze dnia nabiera innego odcienia. 
Oman nieodkryty jeszcze przez masową turystykę jest synonimem bezpieczeństwa. Bogactwa złóż ropy naftowej różnią ten kraj od innych arabskich jakie miałam do tej pory okazję poznać. Tutaj nikt nie chce mi niczego sprzedać, nikt nie zaczepia, nie namawia. Spojrzenia są raczej dyskretne, pełne rezerwy. Jesteśmy dla nich tak samo egzotyczni, jak oni dla nas. Poziom przestępczości w Omanie jest bardzo niski. Bezpieczny i przyjazny kraj. Otwarty na turystów, choć dopiero zaczynają się ich uczyć.
Najwyższej klasy standard hoteli renomowanych sieci to gwarancja udanego wakacyjnego wypoczynku. To własnie tu zlatują się bogaci mieszkańcy Dubaju, by odpocząć od wszechobecnych tam drapaczy chmur. Są wytworni i pięknie ubrani. Oczywiście czarna klasyka zakrywa całe ciało pań. Odkryte są tylko precyzyjnie umalowane oczy. Panowie w długich białych koszulach aż do ziemi z turbanem na głowie. Wieczorem panie są wytworne i eleganckie. Mogą wyróżniać się jedynie butami i torebkami. I tu panuje już pełne szaleństwo. Królują najmodniejsi i najbardziej cenieni na świecie projektanci mody. Modele z najnowszych kolekcji, takie, które w Polsce można spotkać częściej na wystawie sklepowej niż na ulicy. I mimo, że były bardzo zakryte wyglądały jak milion dolarów. Wiedzieliście, że to właśnie Omanki noszą najdroższą bieliznę na świecie? 
Arabska życzliwość i gościnność powoduje, że nim jeszcze wyjedziemy wiemy, że na pewno wrócimy tu z pewnością nie jeden raz. I nie ważne, że sam lot trwa aż 9 godzin. 
Alkohol w Sułtanacie jest zakazany. Jedynie w hotelach w wyznaczonych miejscach i godzinach można go spożywać. Poza terenem hotelu picie i przebywać pod wpływem alkoholu jest karalne. 
No i to piękne słońce. Palące i zdradliwe, to czego nie piszą w żadnych internetowych przewodnikach, których i tak nie ma za wiele. Znalezienie jakiś sensownych informacji przed wylotem graniczyło z cudem. Krem z filtrem 50 niestety w Omanie nie działa. Najniższy filtr, jaki stosowaliśmy to 30, a mimo tej ochrony, leżąc w cieniu pod słomianym parasolem, wróciliśmy z karnacją co najmniej mulata.
Oman przyciąga coraz większą liczbę zachodnich turystów, linie lotnicze wprowadzają do swoich rozkładów destynację Muskat i Salalah. Oman jest niezwykle uroczym zakątkiem świata. Polecam odwiedzić ten kraj, zanim napłynie fala turystów i powstanie tam kilka kolejnych  hoteli, które zaburzą panujący spokój i wszechobecną naturę. Z pewnością nie będzie wtedy można liczyć na samotny spacer wzdłuż niekończącej się plaży. Nasi Fani Instagramowi widzieli film z takiego właśnie  spaceru. Tylko my, ocean i pustynia. Coś niesamowitego. 
Na dziś tyle. Przed nami jeszcze kilka pięknych kadrów z rajskiej plaży.  A w nich nowe kolekcje na nadchodzący sezon wiosna lato 2016. Do zobaczenia! 


sukienki - Nosweet


Photobucket