Niezbędnik ucznia

Najwyższa pora, by zacząć kompletować wyprawkę szkolną. Przez te kilka lat nabrałam już niezłej wprawy, więc z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że czuję się w tym temacie jak ryba w wodzie.
Wyprawka Wiwiany z pewnością będzie dobrze przemyślana. Marzy by mieć pięknego psa, dlatego nad motywem przewodnim nie trzeba było się ani chwili zastanawiać, kolekcja z psim motywem ze sklepu smyk.com będzie wręcz idealna. 

To jeszcze nie całość, ale najważniejsze rzeczy już mamy. 
  1. Zeszyty w miękkiej oprawie. Te w sztywnej są z pewnością dużo łatwiejsze w utrzymaniu ich w należytej estetyce, ale niestety bardzo ciężkie i zdecydowanie odradzam je dla 8-letniego dziecka.
  2. Bloki techniczne i rysunkowe do rozwijania artystycznej duszy naszego dziecka. 
  3. Notes na te bardziej i te mniej ważne zapiski, tak by nie umknęły z głowy. 
  4. Długopis i ołówek, temperówka i gumka to zestaw obowiązkowy. Smyk.com oferuje całą gamę artykułów piśmienniczych i każdy znajdzie coś dla siebie.
  5. Bidon i śniadaniówka. Śniadaniówka to moja ulubiona część wyprawki. Musi być pojemna, bym mogła bez żadnych ograniczeń spakować pożywne i zdrowe śniadanie mojemu dziecku. A bidon ? Z pewnością taki, który nie zaleje już pierwszego dnia tak pięknie spakowanego plecaka. Musi być pojemny i funkcjonalny. Wiwiana wybrała model z paskiem, będzie mogła go zabrać wszędzie ze sobą, nawet wtedy, kiedy plecaka nie będzie pod ręką. 
  6. Plecak. To zdecydowanie dłuższa historia. Systematycznie co rok pokazuję Wam nasze odkrycia i wybory. Na stronie partnera dzisiejszego wpisu smyk.com znajdziecie pokaźną kolekcję. Jest w czym wybierać. Plecaki na kółkach są świetnym rozwiązaniem dla dzieci, bo odciążą plecy dziecka. 
Czeka nas jeszcze wyprawa po plastelinę, farby, kredki i pastele.

Kiedy tak co rok kompletuję wyprawkę z moimi dziećmi, wydaje mi się to takie zwykłe i oczywiste. Pamiętam jednak, że kiedy ja miałam 8 lat, było to dla mnie wyjątkowe wydarzenie. Wszystko nowe i pachnące. Plecak pakowałam już kilkanaście dni do przodu i czekałam by tylko pójść z nim do szkoły. Co tu dużo gadać, byłam wzorowym uczniem, więc chodzenie do szkoły było dla mnie ogromną przyjemnością, a z tak nowym wyposażeniem tym bardziej. O takiej wyprawce 30 lat temu mogłam tylko pomarzyć.

A jak Wasza wyprawka? Już gotowa?Wyprawka smyk.com  
Sukienka Sylwia Majdan
Pies pożyczony ;-)
Photobucket