Kobiecy biust - męska sprawa

Inspiruję Was, Moje Drogie Panie, nie tylko w dziedzinie mody, ale otwieram dla Was również drzwi do tego, co mnie otacza. Pokazuję estetykę, która jest mi najbliższa i próbuję zarazić tym, co piękne, wyszukane i niezwykłe. Dziś jednak chcę zainspirować Was do czegoś całkiem zwykłego, do czegoś, co powinno być dla nas najważniejsze - do dbania o swoje piersi. Kiedy o nich mówimy publicznie, nie czujemy się komfortowo, skupiamy się na tym, że może za duże, a może za małe albo po prostu zbyt mało jędrne. Nie o wielkość i jędrność chodzi tu jednak, Moje Drogie, ale o zdrowie. 
Nie bez powodu jest też temat tego wpisu, bo nasz biust to nie tylko nasza sprawa. Rola mężczyzn w profilaktyce raka piersi jest nieoceniona. Wspólne badanie piersi może okazać się znakomitą motywacją dla pań do dbania o swoje zdrowie. 
Jednym z najważniejszych elementów profilaktyki raka piersi jest właśnie regularne, comiesięczne samobadanie piersi. Większość z nas pewnie myśli: to mnie nie spotka, to mnie nie dotyczy i tym sposobem ponad połowa z nas nie wykonuje tego prawidłowo lub nie potrafi w ogóle. Niestety, jak pokazuje zaprezentowany pod koniec 2017 roku raport "Rak piersi nie ma metryki", samobadanie - choć najbardziej dostępne, a przede wszystkim bezpłatne - nie jest najłatwiejszą metodą profilaktyki raka piersi. W Internecie znajdziemy wiele instrukcji samobadania, są nawet też i takie dla panów. 
Niestety samobadanie rękoma nie jest wiarygodne, a żeby udało nam się wyczuć coś pod palcami to zmiana musi mieć ok. 1 cm. Dlatego z pomocą przychodzi Braster - innowacyjne w skali świata urządzenie medyczne, które pozwala na wiarygodne i bezpieczne samodzielne badanie piersi w domu. Skuteczność systemu Braster potwierdziły badania kliniczne, a szybkość działania i prostotę jego użytkowniczki. 
Oczywiście stosowanie się do zaleceń profilaktycznych badań pod kątem raka piersi nie chroni kobiety przed zachorowaniem, ale regularne dbanie o zdrowie piersi pozwala na zdiagnozowanie choroby w możliwie jak najwcześniejszym stadium. Co zwiększa szansę na mniej inwazyjną terapię i szybszy powrót do zdrowia. 
I pamiętajcie, Moje Drogie, czasami trzeba też zadbać o siebie! Nie innym razem, nie jutro, nie za tydzień! Zacznijcie już dziś!


Photobucket